Комп’ютери та сервери є необхідним обладнанням практично у всіх сферах діяльності людини. Від правильного підбору пристроїв залежать як витрати на купівлю та утримання устаткування, а й функціонування підприємства, організації, компанії.
При виборі слід врахувати кілька важливих вимог, для чого варто дізнатись подробиці на https://techradar.sk/najlepsie-notebooky-za-rok-2024-premiove-lacne-herne-2-v-1-a-dalsie/.
Особливості
Апаратне забезпечення є комплексним, включає безліч різноманітних пристроїв і інструментів. Серед них виділяються такі групи:
- Прилади та елементи, що забезпечують роботу апаратів: материнські плати, процесори, оперативна пам’ять, жорсткі диски для зберігання інформації.
- Пристрої, що впливають на працездатність системи, її стійкість: джерела безперебійного живлення, вентилятори, блоки живлення безпосередньо для комп’ютерів та серверів.
- Компоненти, що забезпечують розміщення всіх деталей: корпуси, стійки, рознімання, елементи кріплення.
- Кожен елемент системи потрібно підбирати в комплексі, щоб він був сумісним та виконував свої завдання у повному обсязі.
Вибір
Починають підбір апаратного забезпечення виходячи з цілей та завдань. На цьому етапі визначається необхідність сервера або комп’ютера, які можна буде об’єднати в мережу. Важливим параметром буде обчислювальна потужність пристрою, що її визначає центральний процесор. Кожен варіант даного компонента має свій тип кріплення, що називається сокетом. Саме за цим показником підбирається материнська плата. Також під час її вибору враховується кількість роз’ємів під планки пам’яті, варіанти монтажу та приєднання жорстких дисків, відеокарти. Визначаються види роз’ємів та їх кількість.
Розмір материнської плати, конфігурація її роз’ємів визначить варіант корпусу, потрібно, щоб усередині було багато місця для інших компонентів та можливості відводити тепло.
Оперативна пам’ять визначити швидкість завантаження та роботу програм, тому її потрібно багато, починати варто з показника 16 Гб. Для розміщення програм знадобиться жорсткий диск типу SDD, тобто твердотільний накопичувач. Він швидший, працює беззвучно. Для зберігання файлів краще використовувати HDD, вони дешевші і мають значну ємність.
Кількість вентиляторів має забезпечити охолодження процесора, відеокарти та всього простору всередині корпусу. Вибирати варто за швидкістю обертання кулерів та тиші роботи. Блок живлення враховує потужність всіх компонентів комп’ютера, вибирається із запасом.
Усі компоненти повинні бути сумісними за розмірами, варіантами з’єднання з материнською платою чи корпусом.