Фінішне покриття підлоги повинне відповідати параметрам міцності, надійності, довговічності. Однак до нього також висуваються високі естетичні та екологічні вимоги.
Серед покриттів, що відповідають усім зазначеним вимогам, виділяється епоксидна наливна підлога.
Переваги
Даний тип підлоги отримують заливкою полімерного складу попередньо підготовленої поверхні. Після проведення процесу субстанція твердне і утворює міцне, дуже рівне покриття. Такого важко досягти навіть за допомогою рулонних варіантів.
Дуже важливо, що можна вибрати відтінок підлоги, поверхню створити рельєфну, глянцеву або матову. Багато хто заливає склад на різні зображення, надаючи кімнаті більшого та оригінального вигляду.
Сама епоксидна підлога є довговічною, витримує механічні дії, перепади температур. Вона відштовхує воду, її неможливо розірвати чи розрізати, полімер не покривається тріщинами. Також матеріал не уражається грибком чи пліснявою.
Ноги не ковзають навіть на мокрих поверхнях, це стосується не лише рельєфних варіантів, а й гладких глянсових. Епоксидна підлога такого типу зазвичай не вимагають ремонту навіть після довгих років експлуатації.
Підлоги можна чистити та мити різними способами, на них не залишається слідів від фарбуючих рідин та інших матеріалів.
Заливання підлоги
Процес створення досить простий, але потребує дотримання певних правил та етапів:
- Підстава для покриття може бути бетонна стяжка. Для кращої адгезії її обробляють дрібним абразивом, після чого проводять ретельне знепилення та ґрунтування за допомогою праймера. Він закриє дрібні дефекти і підвищить зчіпні властивості.
- Спочатку перемішують саму епоксидну смолу будівельним міксером, потім додають затверджувач і продовжують процес 2-3 хвилини.
- При заливанні одягають взуття з дрібними шпильками.
- Далі поверхню заливають рівномірним шаром і прокочують її голчастим валиком, щоб видалити усі повітряні бульбашки.
- Після висихання першого шару після того, як він перестане липнути, створюють нову суміш і заливають другий шар.
Шарів може бути дещо залежно від того, які навантаження покликаний витримати підлогу, де вона заливається. В ході процесу важливо підібрати точну кількість рідини, її має вистачити на заливання шару рівномірно по всій поверхні. Залишки доведеться викинути, адже полімер застигне.
Якщо виявлені дрібні пошкодження, то їх спочатку шліфують, потім заливають невеликим шаром нарівні з рештою поверхні