Мультимодальні вантажоперевезення — це спеціальний вид перевезення різних вантажів. При таких перевезеннях застосовуються найрізноманітніші види транспортних засобів.
Транспортні засоби застосовуються як комплексно, так і поетапно. До основних видів мультимодальних перевезень відносяться автомобільні перевезення, Перевезення вантажів залізничним транспортом, морським судном і авіацією.
Популярністю користуються автовантажоперевезення, яка має на увазі максимально оперативна і надійна доставка вантажів. Організовуючи план, а також схему для перевезень представленого виду, необхідно особливу увагу приділяти застосовуваним рішенням. Слід вибрати найвигідніші маршрути, а також супроводжувати вантаж єдиним, правильно оформленим документом.
При організації мультимодальні перевезення необхідно правильно розробити маршрутний план транспортування, особливо якщо доведеться застосовувати різні види транспорту. Транспортування вантажів повинно бути оперативним і безпечним.
Головні переваги мультимодальних перевезень
Представлений вид перевезень продукції з кожним днем отримує популярність, так як володіє численними перевагами. При застосуванні такого типу перевезення, враховуються всі переваги транспортних засобів різного типу. Також є відмінна можливість комбіновано застосовувати різні види транспорту, цим збільшуючи ефективність роботи. Завдяки мультимодальним перевезенням можна істотно скоротити тимчасові витрати, а також істотно знизити вартість перевезення. Мультимодальні вантажоперевезення відрізняються також наступними перевагами:
- транспортування продукції виконується єдиним документом;
- істотно скорочується час перевезення;
- забезпечення безпеки транспортування вантажів;
- відповідальність за вантаж протягом усього маршруту;
- супровід вантажу та ін.
Мультимодальними перевезеннями займається логістична компанія, яка застосовує в роботі різні види транспортних засобів. Вантажі перевозяться авіатранспортом, автомобільним транспортом, залізничним транспортом та ін. Вартість таких перевезень залежить від обраного маршруту, від особливостей і обсягу вантажу та ін. Відзначимо, що за маршрутом стежить один оператор, А відповідальність лежить на логістичну компанію. Головним недоліком таких послуг можна назвати складність побудови маршруту.