Як і все наше життя, сфера IT та сучасний рекрутинг не стоять на місці. Динаміка процесів інколи викликає подив, а інколи надихає працювати у цій галузі.
Колись рекрутинг був відносно примітивною професією з невеликою кількістю одноманітних процесів. Розвиток комп’ютерів та технологій заставив під новим кутом подивитись на цю роботу. Останніми роками по всьому світу відкривається багато шкіл бізнесу, які надають можливість здобувати нові знання та опановувати сучасні професії, зокрема професію рекрутера (https://www.evotalents.school/). Раніше вважалося, що рекрутинг зводиться до читання та аналізу резюме кандидатів, розміщення рекламних оголошень про відкриті вакансії та відсіювання тих кандидатів, що не підходять під запит. Сучасний рекрутинг це вже творчість. Він містить підходи та практики, що збільшують ефективність пошуку кандидатів та результативність сервісу. Використовуються соціальні мережі, відеозв’язок, аналітика даних, віртуальна реальність та навіть штучний інтелект. Такий рекрутинг заведено називати інноваційним.
Подивимось на основні види рекрутингу, що існує:
- Масовий рекрутинг. Це методи набору некваліфікованого персоналу. В сучасному рекрутингу він майже не використовується, бо пошук персоналу зосереджений в основному на спеціалістах середньої та вищої ланки.
- Management Selection. Це пошук персоналу середньої ланки серед управлінців та спеціалістів.
- Executive search. Це вже пошук найкращого персоналу — менеджерів вищої ланки, керівників та дефіцитних фахівців.
- Headhunting. Буквальний переклад якнайкраще говорить про цей вид рекрутингу. Переманювання фахівців з інших компаній – це більше схоже на мистецтво. Коли ми говоримо про інноваційний рекрутинг, то розуміємо, що саме у хедхантингу залучено найбільшу кількість його складових.
Пошук спеціалістів
Пошуком досвідчених фахівців можуть займатись сорсери, рекрутери та ейчари (HR менеджери). У кожного з них свій арсенал знань та методик для отримання найкращого результату. Особливість рекрутера в тому, що він проводить пошук по резюме та бере участь у всьому процесі, починаючи з першого контакту і фактично до наймання кандидата на роботу. Він же організовує інтерв’ю та співбесіди з кандидатами, може давати завдання та проводити тести. Використання сучасних програм, інноваційних технологій та автоматизація процесів дозволяє значно скоротити час пошуку фахівця та досягти найкращих результатів для роботодавця.
Постійні практичні тренінги для рекрутерів
Будь-яка сучасна професія не терпить застою. В IT галузі зміни відбуваються найшвидше. Тому в роботі рекрутера потрібно бути в курсі таких змін, слідкувати за динамікою попиту на ту чи іншу спеціальність, відстежувати рівень заробітної плати та швидкість її приросту. Періодично навіть досвідченому рекрутеру слід оновлювати знання та отримувати практичний досвід. Для цього школи рекрутерів проводять постійні практичні тренінги. Це певні вправи для відточування навичок, практичні завдання, рольові ігри, психотерапія та багато іншого. Ще важлива робота в команді, яка на таких тренінгах йде на користь і рекрутеру і бізнесу.