Будівельний ринок багатий та різноманітний. Серед різних видів шпаклівки, досить затребуваною є полімерна. Це незамінний матеріал для вирівнювання будь-якого виду поверхонь: стін, стелі.
Незважаючи на штучне походження, шпаклівка створює ідеальну основу під будь-який вид декоративного оздоблення.
Полімерна шпаклівка на сайті представлена в широкому асортименті і кожен різновид має свої переваги та недоліки. Щоб робота з нею не розчарувала, необхідно дотримуватися правил, за якими здійснюється нанесення матеріалу на поверхню:
- перед роботою, стіну або стелю необхідно підготувати: видалити залишки попереднього декоративного оздоблення, пил. Тріщини і сколи необхідно закласти, масляні плями (якщо вони є) знежирити будь-яким складом (бензин, уайт-спірит тощо);
- щоб уникнути виникнення плісняви або грибкових колоній, поверхню обробляють антисептичною ґрунтовкою. Зробити це потрібно у два шари;
- нанесення складу здійснюється за допомогою широкого металевого шпателя рухами знизу вгору.
Застиглий шар необхідно ошкурити наждачним папером до отримання однорідної поверхні, потім розкрити грунтовкою. Завершується процес нанесенням тонкого шару фінішної шпаклівки.
Особливості полімерної шпаклівки та її відмінність від гіпсової
Цей будівельний матеріал представлений двома видами: сухою сумішшю та готовим виробом. На відміну від гіпсової шпаклівки, що має у складі натуральні компоненти, полімерна виготовлена з хімічних складових. Основним компонентом є мармурова мука і в’яжуча речовина – полімерний клей.
Найзатребуваніша полімерна шпаклівка на сайті – це акрилова, потім йде латексна. Вони хороші тим, що наносяться практично на будь-яку поверхню, починаючи від бетону і цегли і закінчуючи ДСП, гіпсовою штукатуркою, цементно-вапняними плитами і багатьом іншим.
На відміну від класичної шпаклівки, що має такий недолік, як виникнення тріщин, полімерна досить міцна і не йде тріщинами. Якщо склад підібраний правильно, то рівну та гладку поверхню можна отримати на тривалий відрізок часу.
Полимерная шпаклевка має еластичність, що робить роботу з нею комфортною. Склад не так швидко застигає і майстер має запас часу, щоб виправити допущені помилки. Це дуже важливо для початківців, які прийшли працювати після навчання