Україна має значні запаси гарного оздоблювального каменю. Вона може експортувати матеріал і вироби з нього, в зарубіжні країни.
Граніт використовується для створення плиток, смуг, монолітів, сходів. Ці вже готові вироби є заготовками для обробки стін, тротуарів та інших поверхонь. Пропонується купити плитку у компанії Granum, де є широкий асортимент.
Особливості продукції
Родовища гранту розробляються тривалий час. Спосіб видобутку каменю може бути вибуховим, механічним та абразивним. Щоб отримати щебінь застосовують перший варіант, для створення заготовок краще буде останній. У цьому випадку матеріал нарізається на слеби, смуги або блоки, які будуть служити заготовками для обробки фасадів або інтер’єрів, створення виробів декоративного призначення.
Якщо потрібна гранитная плитка, вона може мати різну форму і розмір, частково виходити в результаті відходів виробництва смуг і плит.
Гранітні блоки нарізаються ланцюговими пилками з алмазним напиленням. Можна отримати модулі вагою кілька десятків тонн і обсягом 10-20 кубометрів. Такі блоки будуть служити основою для створення більш дрібних заготовок. Для експорту до Латвії такі вироби є наймасовішими.
Також можуть продаватися вже готові товари у вигляді стільниць, половиць, сходів, елементів каміна, або модулів вже готової обробки приміщень, фасадів із заданими розмірами елементів та їх кількістю.
Перевезення
Транспортування може здійснюватися автомобільним, залізничним та водним транспортом. Наразі потрібна перевалка вантажів на морські судна, інакше з України до Латвії граніт потрапити не може.
Тому потрібна ретельна упаковка блоків, заготовок чи виробів. Потрібно закрити натуральний камінь від ударів, порізів, сколів. Важливо запобігти струсу вібрації, інакше механічна дія може викликати тріщини, особливо у смуг і плиток, або зміщення вантажів у вигляді блоків, піддонів із заготовками.
При навантаженні та розвантаженні необхідно створити, дотримуватися схеми стропування виходячи з ваги та конфігурації вантажу. Стропи використовуються м’які, сталеві варіанти можуть завдати пошкодження поверхні каменю або його граней.
Розміщують заготовки найчастіше на піддонах або спеціальних платформах, щоб можна було перевантажувати з транспорту на транспорт швидко та безпечно, забезпечивши цілісність каменю.
Також експортується граніт у вигляді щебеню. Його перевозять, як звичайний сипучий матеріал.