Використання альтернативних джерел енергії дозволяє отримувати безкоштовну електрику для дому, або працювати за зеленим тарифом, віддаючи надлишок отриманої потужності в мережі загального користування.
Дедалі більше людей схиляються до встановлення сонячних електростанцій. Вони швидко окупаються, різко знижують витрати на господарства. Потрібно правильно вибрати сонячні батареї для дому, щоб отримати найоптимальніший варіант станції.
Види панелей
Серед сонячних батарей, які використовуються для встановлення у будинках, виділяються пристрої на основі кремнію. Вони мають оптимальне поєднання параметрів вартості, простоти установки, високої питомої потужності. Інші варіанти панелей будуть або надто дорогими, або непродуктивними.
Виділяють такі види сонячних батарей:
- Монокристалічні, де використовується найчистіший кремній. Вони мають характерний однорідний темно-синій колір, мають найбільш високий ККД, але при цьому є дорогими. Вартість підвищується за рахунок орієнтації всіх кристалів в одному напрямку, звідси приставка «моно» в назві панелей.
- Полікристалічні дешевші, тут пластини не орієнтуються в одному напрямку, через що знижується ККД, а й падає вартість. Відрізнити їх можна за неоднорідним відтінком поверхні.
- Панелі з аморфного кремнію створюються методом напилення хімічного елемента на спеціальні пластини, з яких створюються потім панелі. Це найдорожчі варіанти, вони рідко з’являються у продажу, але технологія постійно розвивається і за нею можливе майбутнє сонячних панелей.
Вибір
При виборі конкретного варіанта сонячних батарей враховують такі фактори:
- Споживання енергії в будинку та широта місцевості. Виходячи з цих показників, вибирається загальна площа панелей і вид – полікристалічні або монокристалічні. Також у цьому випадку враховується бюджет, який планується створення сонячної електростанції.
- Місце встановлення. Найчастіше батареї розміщують на даху, орієнтуючи їх на південь. Потрібно дізнатися несучі можливості покрівлі, якщо монтується велика кількість панелей, її варто зміцнити додатково. Для обмеженого простору більше підійдуть монокристалічні варіанти, для великого варто купувати полікристалічні.
Також звертають увагу на виробника панелей, з яким обладнання ці сонячні батареї найкраще поєднуються.