Згодом незалежності України настав новий час для українських письменників. Відбувся якийсь переворот, який дозволив розширити межі та знаходити нові тематики для писання.
Про сучасну літературу
Нова Україна відчинила двері для нових талантів. Можна більше не писати про політику, подзвонили висловлюватись так, як цього хотів автор. На сучасну літературу також вплинула і нью-йоркська група українських письменників. Почали створювати літературні гуртки, а сама творчість набула нових фарб і жанрів. Ознайомитись із творчістю сучасних українських авторів можна, якщо купити книгу на Sens.in.ua.
Якщо порівнювати літературу зараз і літературу часів СРСР, можна побачити колосальні зміни. Тепер можна говорити про ті речі, про які не можна було говорити. У книгах почали відображати теми голодомору, наркотиків, змішувати жанри, використовувати нові оберти та вільно говорити. Українські автори відчули певну свободу та дозволеність у висловлюваннях думки.
Сучасна література стала епатажною, почала торкатися хворих питань для людей і практично повністю пішла від політичних спрямованостей, які були характерні за радянських часів. Знижується пафос, з’являється іронія у нових творах. По всій країні створюються літературні гуртки, що повністю змінюють спрямованість художньої літератури.
Щоб люди більше дізнавалися про нову творчість, по всій Україні почали відбуватись літературні фестивалі та зустрічі. Найпопулярнішим став Форум видавців у Львові. Із сучасних найпопулярніших авторів варто відзначити Андрія Куркова, Марію Матіос, подружжя Марину та Сергія Дяченка, Василя Шкляра. Останній домігся небувалих висот, його твір «Ключ» перекладено кількома мовами і отримав іноземні нагороди, а Сергій Жадан був удостоєний Нобелівської премії.
Українські письменники – це прорив у сучасній літературі, вони змогли достукатися до сердець не лише своїх співгромадян, а й здобути визнання з усього світу. У нових творах можна зустріти наболілі для українців теми, почитати розповіді про важкі долі та складну історію України. Жодних заборон більше немає, тому література стала джерелом самовираження. Тепер можна торкатися заборонених у СРСР тематики та показувати справжнє життя простих українців.
Багатьох українських авторів перекладають іншими мовами, їх видають в іноземних газетах та журналах, а їхні твори здобувають найпрестижніші нагороди в галузі літератури.